تعمیرات ساختمان کاظم آباد,بازسازی ساختمان کاظم آباد

تعمیرات ساختمان کاظم آباد،بازسازی ساختمان کاظم آباد،تعمیرات ساختمان کاظم آباد،بازسازی ساختمان کاظم آباد در صد تخفیف مشاوره رایگان 09123978316 آقای مجتبی عباس زاده-،شبانه روزی کارگران مجرب،تعمیرات ساختمان محدوده کاظم آباد،بازسازی ساختمان محدوده کاظم آباد، تعمیرات ساختمان منطقه کاظم آباد،بازسازی ساختمان منطقه کاظم آباد،تعمیرات ساختمان،بازسازی ساختمان،تعمیرات آپارتمان شرکت،تعمیرات آپارتمان ادارات،تعمیرات آپارتمان شرکت در کاظم آباد،تعمیرات آپارتمان ادارات در کاظم آباد،تعمیرات آپارتمان با نرخ اتحادیه،بازسازی ساختمان های کلنگی در کاظم آباد،بازسازی ساختمانهای قدیمی در کاظم آباد،بازسازی ساختمانهای قدیمی منزل،بازسازی ساختمان های کلنگی منزل،حمل و نقل،بازسازی ساختمانهای قدیمی منزل در کاظم آباد،

مراحل تعمیرات ساختمان-تعمیرات ساختمان-بازسازی ساختمان به شرح ذیل می باشد

همه چیز به قدمت ساختمان شما بستگی دارد.میزان خرابی و فرسودگی در ساختمان شما چقدر است؟ از استحکام بنای ساختمان خود چقدر مطمئن هستید؟ فقط ظاهر ساختمان برای شما اهمیت دارد یا میخواهید در سالهای آینده از ساختمان خود مطمئن باشید؟ عایق کاری ساختمان شما در چه حدی است؟ آیا ملک شما نم دارد؟ از سالم بودن لوله ها در ساختمان خود مطمئن هستید؟ همه این سوالات را با تعمیرات ساختمان-بازسازی ساختمان جواب خواهید گرفت.

کار تعمیرات ساختمان-بازسازی ساختمان به ۲ دسته اصلی تقسیم می شود؛

الف)بازسازی و مرمت بخش های اصلی که در استحکام بنا تاثیر دارد.

ب )مرمت و بازسازی قسمت های قابل دید برای زیبایی و نوسازی تجهیزات ساختمان

بازسازی ساختمان

مراحل تعمیرات ساختمان-بازسازی ساختمان

در این بخش به توضیح تعمیرات ساختمان-بازسازی ساختمان در بخش های اصلی می پردازیم.یادتان باشد اگر ساختمان شما فرسوده شده است بازسازی کردن آن امری بسیار مهم است زیرا تاثیر مستقیم در سلامت شما به لحاظ جسمی و روانی دارد.تعمیرات ساختمان-بازسازی ساختمان و مرمت اصلی بیشتر مربوط به دیوارهایی است که دارای نم می باشد یا به مرور زمان و نشست کردن زمین ترک های بزرگی روی آنها ایجاد شده است.

ابتدا باید این دیوارها را مرمت کرد.معمولاً دیوارهای اصلی که دیوار حائل محسوب می شوند را تخریب نمی کنند زیرا ستون های اصلی ساختمان که باعث سرپا ماندن ساختمان شما هستند روی آن دیوارها قرار گرفتند و در واقع وزن سازه ساختمان شما را تحمل می کنند.

دیوارهای حائل را باید تا به آجر رسیدن رو برداری کرد.یعنی اینقدر سطح دیوار را کند تا به آجر رسید.سپس از ابتدا دیوار را با شاقول بندی مناسب گچ و خاک کرد.پس از خشک شدن گچ و خاک می بایست سفیدکاری را آغاز کرد تا دیواری نو و تمیز داشته باشیم.در واقع این دیوار ها به دلیل اینکه تخریب نمیشوند،بازسازی می شوند و به همین دلیل باید مرحله گچ کاری را در آنها با دقت انجام داد.

تعمیرات سرویس ها و حمام:

یکی از موارد مهم در تعمیرات ساختمان-بازسازی ساختمان محل قرارگیری سرویس ها و حمام است.بعد از مرمت و بازسازی دیوارهای اصلی نوبت به سرویس ها می رسد.یکی از دلایلی که باعث نمدار شدن ساختمان میشود از بین رفتن عایق های حمام و سرویس های بهداشتی است.

به مرور زمان عایق رطوبتی استفاده شده در سرویس ها دچار فرسودگی شده و رطوبت را از خود عبور می دهد.برای برطرف کردن این فرسودگی و یا جابجایی احتمالی سرویس ها و حمام می بایست از ابتدا کف حمام و سرویس را کند و دوباره از عایق های ایزوگام استفاده کرد.میتوان به ضرورت استفاده از عایق اینکار را به صورت چند لایه استفاده کرد.یادتان باشد عایق کاری فقط محدود به سرویس ها و حمام نمی باشد.

کف آشپزخانه،کف پشت بام و اصولاً هر مکانی که با رطوبت سر و کار دارد نیاز به عایق کاری دارد.عایق کاری فضاهای رطوبت خیز باعث ایزوله شدن هر طبقه نسبت به طبقه پایینی می شود و عمر ساختمان را بیشتر می کند.

تعمیرات و بازسازی بررسی سقف و ستون ها :

شما در تعمیرات ساختمان-بازسازی ساختمان حتماً باید نسبت به چک کردن سقف ها و ستون ها اقدام کنید.ستونها فلزی را اگر نیاز هستند مقاوم سازی کنید و در سقف هر اتاق دقت کنید که ترک های ریز به مرور زمان بیشتر نشود.بعد از اینکه مستحکم سازی را انجام دادید دوباره می توانید از گچ کاری در سقف و ستون ها استفاده کنید.معمولاً این گچ کاری را با ابزارهای سقفی ادامه می دهند.

ابزارهایی مانند ابزار رومی،ورساچه و …که در این ۲ دهه اخیر در ایران طرفداران خاصی داشته است.معمولاً در هر ساختمان نوسازی گچ کاری بر طبق سلیقه سازنده ملک انجام می شود.این گچ کاری و طرح دادن به سقف می تواند از طرح های ساده طبیعت کند و می تواند از طرح های پیچیده شکل گرفته باشد.معمولاً ستون ها را نیز با ابزارهای قاشقی دارای طرح و شکل میشود.

ابزارهای قاشقی،ابزارهایی هستند که در ۴ طرف ستون های مرکزی یا در ۲ طرف ستون های کناری زده می شود و باعث می شود که نبش ستون از اون حالت تیز و شکننده خارج شود.ابزار قاشقی نیز مانند ابزارهای سقفی دارای طرح های متفاوتی است که شما به فراخور سلیقه خود می توانید از آنها استفاده کنید.ابزارها در تعمیرات ساختمان-بازسازی ساختمان تاثیر بسزایی دارند.

بررسی سقف و ستون ها :
استفاده از سقف های کاذب نیز راهی است برای افزودن به زیبایی و مهمتر افزودن به کارایی سقف ساختمان.به این ترتیب که ارتفاع را از کف تا سقف را کمتر در نظر گرفته و به فاصله چند سانتی متری از سقف از سقف های کناف یا همان سقف های کاذب استفاده می کنید.مزیت استفاده از سقف های کاذب این است که شما در هر کجای سقف که بخواهید به راحتی می توانید نور و روشنایی ایجاد کنید و در روشن کردن فضای داخل واحد هیچ محدودیتی نخواهید داشت.یکی دیگر از مزیت های سقف کاذب این است که تاسیسات برق و سیم ها و حتی لوله های آب را از زیر آن یعنی دقیقاً فضایی بین سقف کاذب و سقف اصلی قرار میگیرد.

به این ترتیب از آشفتگی ظاهری جلوگیری شده و همه چیز در دسترس پذیر ترین قسمت ساختمان بارگذاری می شود.در صورت هرگونه خرابی یا نیاز به تغییرات در تاسیسات به راحتی می توانید سقف کاذب را برداشته و به آن قسمت دسترسی پیدا کرده و تغییرات مورد نظر را اعمال کنید.همانطور که میدانید سقف های کاذب در تایل های مختلف و با طرح ها و اندازه های مختلف ساخته می شوند.اندازه تایل های سقف های کاذب معمولاً ۴۰*۴۰ است که وابسته به سلیقه شما و محلی که مورد بازسازی قرار می گیرد قابل تغییر است.

سقف های کناف را نمیتوان گچ کاری کرد و معمولاً خودشان دارای ظرافت هایی هستند ولی فقط به لحاظ زیبایی و راحتی و سرعت نسبت به تعمیر سقف اصلی برتری دارند.فضاهای پر کاربرد در سقف های کاذب بیشتر ادارات هستند.محیط هایی مانند مدارس،دانشگاه ها،ادارات دولتی و خصوص و مطب پزشکان از اینگونه سقف ها استفاده می کنند.

تعویض تجهیزات در تعمیرات ساختمان-بازسازی ساختمان

تعویض تجهیزات در تعمیرات ساختمان-بازسازی ساختمان

اگر تصمیم به تعمیرات ساختمان-بازسازی ساختمان قدیمیه خود گرفته اید حتماً متوجه نیاز به تعویض در بسیاری از تجهیزات ساختمان خود شده اید.لوازم و ابزار هایی که فرسوده شده اند و دیگر آن کارایی همیشگی را ندارند.در این بخش به آنها اشاره می کنیم.امید است با دانستن موارد اینگونه در زمان و بهینه سازی ساختمان شما تاثیر مثبت داشته باشیم.

۱ –تعویض درب و پنجره ها :
در تعمیرات ساختمان-بازسازی ساختمان درب های ورودی منزل از حالت ساده و قدیمیه خود باید تبدیل به درب های ورودی ضد سرقت شوند.درب هایی که در نبود شما خیل شما را راحت کنند که ساختمان شما غیر قابل نفوذ است و هیچ فردی نمی تواند وارد ساختمان شما شود.معمولاً درب های ضد سرقت دارای چند لولا و چند قفل همزمان هستند و روی یک چارچوب مخصوص که از قبل ساخته شده اند سوار می شوند.

این محکم کاری باعث می شود هم نمای زیبایی به درب ورودی ساختمان شما داده شود و به لحاظ امنیتی از درجه ایمنی بالاتری برخوردار باشد.دقت کنید امروزه درب های ضد سرقت نیاز یک ساختمان مسکونی و حتی اداری محسوب میشود.هر از گاهی در کنار استفاده از درب های ضد سرقت از دوربین های مدار بسته نیز به منظور حفظ و ایجاد ایمنی بیشتر استفاده می شود.

بعد از درب ورودی نوبت به درب های داخلی ساختمان شما می رسد.هر واحد وابسته به اینکه چند اتاق خواب داشته باشد دارای درب های داخلی متعددی است.اگر واحد شما ۲ خوابه باشد شما حداقل ۴ درب داخلی خواهید داشت.۲ درب برای اتاق ها و ۲ درب نیز برای حمام و سرویس.درب های اتاق ها را می توانید از درب های چوبی موسوم یه HDF استفاده کنید.

درب های HDF به درب هایی گفته می شود که دارای یک کلاف دور چوب محکم هستند و یک شبکه حلزونی شکل در داخل درب دارند و همچنین یک روکش نهایی در ۲ طرف درب وجود دارد که نمای درب را شکل می دهد.با این توضیحات درب های HDF برای درب های داخلی و اتاق ها مناسب هستند.

تعویض درب و پنجره ها

ولی برای درب های حمام و سرویس باید از درب های ضد آب استفاده کرد.در تعمیرات ساختمان-بازسازی ساختمان معمولاً درب های ضد آب همان درب های چوبی هستند که یک روکش پلاستیکی ضد آب برای عایق بندی نیز دارند.به درب های ضد آب HPL نیز می گویند.این درب ها در رنگ های متفاوت تولید می شوند و خیال شما را بابت فرسوده شدن زود هنگام ناشی از رطوبت در محیط حمام و سرویس را تا حد زیادی از بین می برد.

بعد از تعویض درب ها نوبت به تعویض پنجره ها می رسد.نگاه ویژه به پنجره ها در تعمیرات ساختمان-بازسازی ساختمان امری مهم است،زیرا در صرفه جویی مصرف انرژی تاثیر گذار است.اگر پنجره های شما از انواع قدیمی پنجره های ساختمان است نگران نباشید.شما به راحتی می توانید این نوع پنجره ها را با پنجره های ۲ جداره یو پی وی سی تعویض کنید.UPVC پروفیل هایی است که بسیار سبک هستند و مخصوص ساخت درب و پنجره تولید می شوند.

۲ جداره بودن پنجره های UPVC باعث حفظ انرژی بیشتر در ساختمان و عایق بندی شدن ساختمان به لحاظ انرژی و صوت می شود.معمولاً ساختمان هایی که پس از بازسازی از UPVC استفاده کرده اند ساکت تر هستند و در فصل گرما،سرمای تولید شده را بیشتر حفظ می کنند و در فصل سرما،گرما و حرارت تولید شده در منزل را نگهداری می کند.یادتان باشد پنجره های شما از هر نوعی که باشد به منظور صرفه جویی بیشتر در مصرف انرژی می بایست از درزگیر هم استفاده شود.در تعمیرات ساختمان-بازسازی ساختمان استفاده از پنجره های مدرن مقرون به صرفه نیز هست زیرااز هزینه های مصرف انرژی شما تا حد زیادی کاسته می شود.دست شما در تعمیرات ساختمان-بازسازی ساختمان باز است.

۲ –تعویض کابینت آشپزخانه:
در تعمیرات ساختمان-بازسازی ساختمان یکی از اجزایی که بسیار اهمیت دارد کابینت آشپزخانه است.جایی که مدیریت آن متعلق به خانم هاست و شما در بازسازی کار سختی دارید.یافتن سلیقه خانم ها و اجرای آن و در نهایت ایجاد حس رضایت از طراحی و نصب کابینت جدید از مهمترین وظایف یک طراح در تعمیرات ساختمان-بازسازی ساختمان است.

امروزه اشکالاتی که به خاطر آن کابینت ها را تعویض می کنند کم نیستند.ایراداتی مانند قدیمی بودن و مطابق مد روز نبودن کابینت های قبلی،خوردگی و زنگ زدگی کابینت های فلزی،کاربری پایین کابینت های قدیمی و صرفاَ قفسه بودن آنها،سر و صدا در اثر فرسودگی و شکل نامناسب ظاهر آنها و از همه مهمتر ست نبودن کابینت های قدیمی با دیزاین آشپزخانه و دیزاین کلی آپارتمان باعث شده که تعویض کابینت ها از واجبات در تعمیرات ساختمان-بازسازی ساختمان باشد.
انواع کابینت

مدل های زیادی برای کابینت تعریف شده اند که هر کدام به تنهایی پاسخگوی نیاز بسیاری از خانم ها در امر تعمیرات ساختمان-بازسازی ساختمان است.کابینت های تمام چوب،MDF،فلزی با درب های چوبی و MDF،هایگلاس و …از مدل های جدید کابینت هستند.ولی بحث فنی در تعمیرات ساختمان-بازسازی ساختمان مخصوصاً بازسازی آشپزخانه کاربری و فضای کابینت هاست.در قدیم کابینت آشپزخانه صرفاً فضایی مانند قفسه را داشت که بتوان اشیائی را در آن نگهداری کرد.

امروزه علاوه بر این خاصیت در کابینت ها طرح هایی ارائه شده است که از فضاهای مرده و پرت کابینت ها نهایت استفاده را کرده و کابینت آشپزخانه را تبدیل به ابزاری برای خانم ها کرده است.امروزه وسایل اصلی آشپزخانه نیز در کابینت های مخصوص مخفی شده اند.وسایلی مانند ماشین لباسشویی و حتی یخچال و فریزر.

برای اینکه بتوانید آشپزخانه خود را مدرن کنید نیازمند تعویض کابینت ها هستید.این تعویض با طراحی قبلی و مطابق با نیاز شما شکل میگیرد.طراحی کابینت آشپزخانه تابعی از فضای آشپزخانه شماست.شما هر جایی که دلتان بخواهد نمی توانید سینک ظرفشویی را قرار دهید بنابراین سیستم آشپزخانه خود را طبق استاندارد های طراحی دیزاین کنید.

۳ –تعویض شیرآلات بهداشتی:
یکی دیگر از مواردی که در تعمیرات ساختمان-بازسازی ساختمان اهمیت دارد بحث تعویض شیرآلات ساختمان است.البته تعویض شیرآلات هر چند سال یکبار می بایست انجام شود.سرویس کردن شیرآلات و تعویض واشر هم از ضروریاتی است که در صورت لزوم انجام می شود و ربطی به تعمیرات ساختمان-بازسازی ساختمان ندارد.

شما در ۴ قسمت می بایست نسبت به تعویض شیرآلات اقدام کنید.

۱ –دستشویی داخل سرویس بهداشتی

۲ –شیرآلات توالت

۳ –شیرآلات حمام و وان

۴ –شیرآلات ظرفشویی

معمولاً کارخانه های سازنده ست شیرآلات را چهارتایی در نظر می گیرند و شما با خرید یک ست شیرآلات می توانید تمام شیرآلات را تعویض کنید.هر چند که شیرآلات به صورت تکی هم دربازار موجود است.

یکی دیگر از دلایل تعویض شیرآلات در هنگام تعمیرات ساختمان-بازسازی ساختمان میزان آب خروجی از شیر است.کارتریج شیر نشان دهنده ی میزان خروجی آب از شیر است و هر چه این کارتریج بزرگتر باشد هم حجم شیر و هم میزان آب دهی به مراتب افزایش پیدا می کند.شیرآلات با کارتریج ۴۰ برای منازل مسکونی مناسب هستند و کارتریج ۳۵ را بیشتر در مصارف ساختمان های اداری و تجاری می بینیم.

دقت داشته باشید که شیرآلاتی را انتخاب کنید که حتماً دارای نشان استاندارد و سلامت باشند زیرا برای تولید شیرآلات از سرب استفاده می شود.شیر مناسب از فلز برنج ساخته شده است و برای سلامتیه شما هیچ ضرری نخواهد داشت.

جداسازی و زون بندی آپارتمان
برای تعمیرات ساختمان-بازسازی ساختمان یکی از مهمترین اصول که تاثیر بسزایی در عدم اتلاف زمان دارد منطقه بندی آپارتمان و ساختمان است.شما می توانید منزل را برای یک تعمیرات ساختمان-بازسازی ساختمان موفق آماده کنید.برای این منظور ابتدا می بایست تغییرات مورد نظر خود را در منزل یادداشت کرده و آنها را به تیم فنی و مهندسی سیتاک ارائه کنید.

منطقه بندی می تواند به شکل های مختلف صورت گیرد.این انتخاب شماست که چند زون در منزل تعریف کنید.ولی به طور کلی چند زون اصلی برای تعمیرات ساختمان-بازسازی ساختمان وجود دارد.مهمترین منطقه به لحاظ فنی که بیشترین تغییرات در آن لحاظ می شود آشپزخانه است.همانطور که توضیح داده شد شما در آشپزخانه با تغییر کابینت ها می توانید کل فضا را تغییر دهید.همچنین تعویض کاشی و سرامیک آشپزخانه نیز بسیار مهم است.

تعمیرات و بازسازی آشپزخانه

تعمیرات و بازسازی آشپزخانه

شما می توانید سرامیک کف را عوض کنید.فرقی ندارد که کف آشپزخانه شما چیست.هر چه که باشد شما می توانید با سرامیک های پرسلانی بدون بند آن را دیزاین کنید.همینطور کاشی های دیوار مناسب برای اعمال تغییرات هستند.یکی از دلایلی که کاشی های آشپزخانه را به چالشی برای تعمیرات ساختمان-بازسازی ساختمان تبدیل می کند شکستگی های احتمالی و یکنواختی است.برای رهایی از یکنواختی و تغییر کلی آشپزخانه کاشی و سرامیک بعد از کابینت در اولویت هستند.

سالن اصلی یا اتاق پذیرایی منطقه دیگری است که در آن تغییرات بنیادی تری لحاظ می شود.از جابجایی دیوار ها گرفته تا نقاشی یا استفاده از کاغذ دیواری برای بازسازی اتاق پذیرایی اقدامات مناسبی هستند.اصلی ترین بخش در اتاق پذیرایی توجه به نورگیر فضا است.

محل قرارگیری پنجره ها در پذیرایی:

شما می توانید محل قرارگیری پنجره ها و اندازه آنها را با توجه به مسائل فنی ساختمان تغییر دهید.معمولاً در تعمیرات ساختمان-بازسازی ساختمان این کار را برای افزایش نور در منزل انجام می دهند.یادتان باشد در هنگام تعویض پنجره های اصلی متریال اصلی استفاده از پنجره های ۲ جداره UPVC است.استفاده از این پنجره ها باعث می شود آلودگی های کمتری به منزل نفوذ کنند.آلودگی هایی نظیر آلودگی صوتی و گرد و غبار را با این روش مسدود می کنید.

تعمیرات و بازسازی اتاق پذیرایی

برای تعمیرات ساختمان-بازسازی ساختمان بویژه بازسازی اتاق پذیرایی کف سالن شما دارای اهمیت است.اینکه از چه متریالی و برای چه منظوری استفاده می کنید بسیار مهم است.ممکن است شما بخواهید بعد از تعمیرات ساختمان-بازسازی ساختمان از فرش استفاده نکنید،اگر اینچنین است می بایست کف سالن پذیرایی سنگ یا سرامیک بدون بند کار شود.دقت داشته باشید حتماً از قرنیز در هنگام تعمیرات ساختمان-بازسازی ساختمان استفاده کنید.قرنیز ها در دکوراسیون داخلی نقش مهمی دارند و فضا را زیبا جلوه می دهند.

منطقه بعدی در هنگام تعمیرات ساختمان-بازسازی ساختمان سرویس بهداشتی و حمام است.جایی که به لحاظ تغییرات دارای اهمیت های ایمنی ساختمان نیز هست.اگر از یک تیم حرفه ای برای تعمیرات ساختمان-بازسازی ساختمان خود کمک بگیرید نگرانی نخواهید داشت زیرا افراد و شرکت هایی که کار آنها به صورت تخصصی تعمیرات ساختمان-بازسازی ساختمان است به خوبی می دانند که جایگاه عایق کاری کجاست.

سرویس
برای بازسازی سرویس ها و حمام تغییرات در کاشی و سرامیک دیوار و کف و همچنین عایق بندی سرویس و حمام کار اصلی است.استفاده از قیرگونی و ایزوگام عایق بندی معمول است که باعث عدم نفوذ رطوبت به طبقات و ساختمان های دیگر می شود.شما می توانید در حمام از وسایل جدید مانند کابین ها و وان های مدرن نیز استفاده کنید.این وسایل علاوه بر اینکه حجم بسیار کمی دارند و فضای کوچکی را اشغال می کنند زیبایی خاصی را نیز به حمام می بخشند.

تعمیرات و بازسازی اتاق خواب
اتاق خواب ها و TV Room نیز مناطق دیگر منزل شما جهت تعمیرات ساختمان-بازسازی ساختمان است.با توجه به افرادی که از اتاق ها استفاده می کنند موارد در بازسازی کاملا متفاوت است.برای بازسازی اتاق کودک اقدامات متفاوت است با بازسازی اتاق خواب.توجه به نور و پوشش دیوارها بسیار مهم است.برای بازسازی اتاق کودک توصیه می شود سقف را با رنگ های مناسب کار کنید و دیوارها را همگام با سلیقه کودک دیزاین کنید.

تعمیرات اتاق نشیمن

برای اتاق نمایش یا فضای نشیمن نیز کار کردن سنگ های دکوراتیو پشت محل قرار گیری تلویزیون توصیه می شود.می توانید از طرح های خلاقانه برای تعمیرات ساختمان-بازسازی ساختمان در بخش فضای نشیمن استفاده کنید.یادتان باشد اگر از سنگ های دکوراتیو و تزئینی روی دیوار استفاده می کنید می بایست محل قرارگیری تلویزیون را به درستی مشخص کنید.زیرا تا سالها کاربری آن دیوار صرفاً محل قرار دادن تلویزیون خواهد بود.

:Published Date:7/15/2024 10:08:59 AM
تلفن تماس فوری تعمیرات ساختمان کاظم آباد,بازسازی ساختمان کاظم آباد